منوی دسته بندی

بازسازی و تعویض مکانیزم صندلی اداری در محل

مکانیزم صندلی اداری مهم ترین قطعه صندلی است

یک صندلی راحت و استاندارد اداری چند اجزای مختلف شامل؛ مکانیزم، جک هیدرولیک برای تنظیم ارتفاع آن، پایه، دسته، چرخ ها و پشتی صندلی می باشد. برای نگهداری از صندلی اداری، ممکن است نیاز به انجام مراحل خاصی برای حفظ اجزای آن داشته باشید. یکی از قطعات بسیار مهم در صندلی اداری مکانیزم است و معمولا با توجه به قیمت مکانیزم صندلی اداری، هزینه صندلی تعیین می شود.

مکانیزم صندلی کلاف صندلی را به جک و پایه متصل می کند

خرید صندلی اداری در نوع های مختلف گاهی اوقات بسیار پر هزینه می‌ باشد، به همین علت در صورت خرابی آن ها بهترین راه حل برای کاهش هزینه‌ ها، تعمیر کردن آن است. همچنین اگر از یک صندلی به طرز درستی نگهداری و مراقبت شود تا مدت ها می تواند برای شما مفید واقع شود. اگر زمانی احساس کردید صندلی اداری شما به درستی کار نمی کند و نیاز به تعمیر دارد، تعمیر کاران می توانند کار تعویض مکانیزم صندلی اداری در محل را در کم ترین زمان ممکن به اتمام برسانند.

انواع مکانیزم صندلی های اداری

  • مکانیزم تیلت

در صورتی که قفل مکانیزم صندلی گردان تیلت آزاد باشد، در صورت جا به جایی پشتی، نشیمن نیز همراه آن جا به‌ جا می ‌شود. یعنی اگر با کمر به پشتی صندلی فشار بیاورید و تکیه ‌گاه آن را به عقب ببرید، نشیمن گاه نیز با آن کمی جمع می ‌شود.

  • مکانیزم ال

مکانیزم L معمولا از دو بخش اصلی کفی و ستون L تشکیل شده است و تنها پشتی آن می تواند جا به جا شود. نشیمن صندلی در صندلی ‌های دارای مکانیزم L ثابت هستند و تنها تکیه‌ گاه قابلیت خم شدن دارد.

مکانیزم دو حالته باعث میشود کلاف پشتی به عقب برود
  • مکانیزم سینکرون

در مکانیزم سینکرون حرکت بین پشتی و نشیمن گاه هم زمان نیست اما با یک دیگر هماهنگ هستند. در صندلی‌ های دارای مکانیزم سینکرون، پشتی معمولا ۲ برابر نشیمن به عقب بر می گردد و تغییر زاویه می دهد. در صورت خراب شدن این مکانیزم می توانید کار تعمیر صندلی را خودتان هم انجام دهید و نیازی به تعویض آن ندارید. یکی از تفاوت های اصلی بین مکانیزم تیلت و سینکرون، قطعه‌ ای به نام براکت است. براکت حرکت پشتی را از نشیمن مستقل می ‌کند. اگر دسته ‌ها به نشیمن و پشتی متصل باشند، تغییر زاویه بین این دو قسمت ممکن نخواهد بود و می‌ توان نتیجه گرفت که مکانیزم تیلت می باشد.

اجزا مکانیزم صندلی اداری

  • یکی از اجزای مکانیزم کفی است که به وسیله 4 سوراخ  روی نشیمن گاه صندلی بسته می شود.
  • براکت پشتی نیز در صندلی برای نرمی و بالا رفتن کیفیت آن به کار می رود.
  • لولا یک قسمت از صندلی است که باعث حرکت عقب و جلو پشتی می شود.
  • صندلی های اداری نیز دارای قفل هستند که ممکن است چند نوع از جمله؛ تک حالته، دو حالته، اتوماتیک و کلاچی باشد و هر مدلی که خواستید آن را تنظیم کنید.
  • در تعمیر صندلی چرخ دار معمولا تمام اجزای آن را مورد بررسی قرار می دهند تا ببیند مشکل از کجا است. گاهی دسته ها ممکن است یکی باشند و فقط کار بالا پایین رفتن ارتفاع را انجام بدهند و برخی شاید دو دسته داشته باشند، یکی برای تنظیم ارتفاع صندلی و دیگری برای تنظیم و قفل در وضعیت دلخواه عقب یا جلو مورد استفاده قرار بگیرند.
مکانیزم براکت دار کلاف پشتی را به مکانیزم و کلاف نشیمنگاه وصل میکند
  • یکی دیگر از اجزای صندلی اداری نشیمن گاه است که بسیار مهم می باشد.
  • معمولا اکثر صندلی های اداری، دارای یک فنر مکانیزم هم هستند و افراد با این صندلی ها احساس راحتی بیشتری دارند.

همان طور که می دانید؛ قیمت مکانیزم صندلی اداری، ثابت نیست و در هر جایی ممکن است متفاوت باشد. اما در هر حال باید به غیر از قیمت، کیفیت را در مرحله اول برای انتخاب مکانیزم قرار دهید. یک صندلی اداری استاندارد و ارگونومیک قابلیت تنظیم در جهت‌ های مختلف را دارد و بسیاری از این تنظیمات به کمک مکانیزم انجام می شود. توجه داشته باشید حتی اگر هزینه زیادی بابت خرید مکانیزم صندلی اداری پرداخته باشید، اما آن مکانیزم از کیفیت و استاندارد لازم برخوردار نباشد، در کم ترین زمان ممکن به دلیل درست استفاده نکردن قفل کن صندلی و یا به مرور زمان مکانیزم صندلی گردان شکسته می شود و دوباره باید بابت تعمیرات آن هزینه های بسیاری را بپردازید.

معمولا صندلی های استاندارد با مکانیزم اصلی راحتی زیادی را به کاربران می دهد و باعث می شود آن ها احساس نارضایتی نداشته باشند و از بیماری هایی مانند؛ آرتروز گردن، مفاصل و ستون فقرات دور بمانند.

صندلی استاندارد باعث احساس رضایتمندی شما میشود و سلامتی شمارا حفظ میکند

نحوه تعمیر مکانیزم صندلی اداری

برای تعمیر صندلی چرخ دار یا اداری، ابتدا باید تمامی قطعات صندلی اداری از یک دیگر جدا شوند و تمام اجزای آن را با دقت مشاهده کنید تا قسمت آسیب دیده را پیدا کنید. پس از جدا کردن قطعات از هم، نوبت به جدا کردن مکانیزم صندلی می رسد که در صورت نیاز به تعمیر، باید آن را جوشکاری کنند. تعمیرکار صندلی باید در زمانی که مکانیزم صندلی را تعمیر می کند، به نحوه باز کردن بخش های مختلف آن دقت کند. وقتی فرد تعمیرکار قسمت های مختلف صندلی را باز می کند برای این که آن ها آسیب نبیند و به پایه های صندلی فشار وارد نشود، صندلی را بر می گردانند و در این حالت اجزای صندلی را از هم جدا می کنند.‌ شما نیز برای تعمیر کردن این قطعه در ابتدا بهتر است از قیمت مکانیزم صندلی اداری با خبر شوید و در صورت تمایل آن را تعمیر کنید.

مکانیزم استاندارد به زودی خراب نمیشود و عمر طولانی تری نسبت به مکانیزم متفرقه دارد

تا این قسمت از مطلب تا حدودی با مکانیزم صندلی اداری، کاربرد، نحوه تعمیر و انواع آن آشنا شدید. مکانیزم صندلی اداری، یکی از مهم ترین و پیچیده ترین قطعات هر صندلی است که از یک طرف، جک صندلی درون آن نصب می شود و از طرف دیگر، نشیمن به آن بسته می شود و در آخر به این صورت امکان فعال سازی حرکت عمودی نشیمن توسط جک صندلی اداری فراهم می شود. نا گفته نماند که برخی افراد از مکانیزم به عنوان شاسی صندلی استفاده می کنند. امروزه خیلی از افراد سود جو قطعات و جنس های تقلبی را به جای اصلی با قیمتی بالا می فروشند و سر مردم کلاه می گذارند. همیشه این نکته مهم را به خاطر بسپارید که اگر قیمت مکانیزم صندلی اداری خیلی بالا بود، به این دلیل نیست که حتما آن قطعه اصلی است و تا از اصلی بودن آن مطمئن نشدید دست به خرید نزنید.

Ali Yousefiha وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما