منوی دسته بندی

علت پایین رفتن جک صندلی و بررسی مدل ها و قیمت شان

قیمت جک صندلی

جک صندلی اداری چیست؟ اولین سوالی که برای شما پیش می آید! خب برای پاسخ به این سوال باید بگوییم قطعه یه استوانه ای شکلی است که از سر به داخل مکانیزم و از ته جک یا پوسته داخل حلقه پایه می شود و کار اصلی جک صندلی تنظیم کردن ارتفاع مناسب برای کاربر صندلی می باشد. ارتفاع مناسب که از آن صحبت شد ارتفاعی هست که زمانی که شما روی صندلی می نشینید دست ها به صورت عمود بر روی میز قرار بگیرد و باعث شود شما قوز نکنید. ارتفاع مناسب میز اداری 78 سانتی متر می باشد که شما می توانید با هر قدی صندلی را تنظیم کنید و در حالت ارگونومیک به کار اداری بر روی میز بپردازید جک ها ارتفاع های مختلفی دارند که هر کدام مناسب کارآیی که شما مد نظرتون هست مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

اما علت پایین رفتن جک صندلی اداری چیست؟ جک شامل یک پوسته و یک سیلندر می باشد که داخل هم می روند بخش اصلی یعنی سیلندر به داخل آن گاز نیتروژن تعبیه شده که همین گاز باعث بالا و پایین رفتن ارتفاع جک می شود دلیل پایین رفتن جک هنگام نشستن روی صندلی به خاطر خالی شدن همین گاز هستش وبه هیچ وجه این گاز پر شدنی نیست و قابل تعمیر نیست و اگر جک به این مشکل برخورد کرد باید آن را تعویض کرد.

بررسی مدل ها و ارتفاع های انواع جک های صندلی

مهم ترین بحث، بحث ارتفاع جک های صندلی هست که در ارتفاع های 8 و 10و 12و 21و 27 سانتی متر و هر کدام مناسب برای صندلی ایی هست که جک روی آن سوار است مثلا صندلی ایی که از جک 8 سانتی متری استفاده می کند و 10 و 12 سانت بر روی صندلی های کارمندی و کارشناسی استفاده می شود.

و برای صندلی های اپن از جک های صندلی 21و 27 سانتی متری استفاده می شود. مدل ها و برند های مختلفی از جک صندلی اداری در بازار ایران موجود هستش که بهترین نوع و سازنده های جک، جک های تایوانی می باشد که در بازار جک های چینی درجه 3و2و1 هم مو جود است که عمر و دوام های مختلفی دارد برند هایی مثل ارکو و ارگو و لنسر و کی جی اس موجود هست که شرکت های تعمیر صندلی از این برند ها استفاده می کنند که در تعمیر صندلی نوین فیکس از جک های تایوانی با 1و3 سال گارانتی تعویض رایگان استفاده می شود.

قیمت های جک صندلی اداری و گارانتی معتبر

از آن جایی که تعمیر جک صندلی امکان پذیر نیست و باید آن را تعویض کرد قیمت جک صندلی رو بررسی میکنیم برای این که شما بهترین گزینه رو برای صندلی معیوب خود انتخاب کنید همان طور که در بالا گفته شد جک های تایوانی از عمر و کیفیت بیشتری از جک های چینی برخوردار است. البته جک های چینی درجه یک هم از کیفیت خوبی برخوردار هستند که جک های تایوانی در این زمان که این مقاله نوشته می شود قیمتی بین 400 تا 550 هزار تومان قیمت دارند و جک های چینی بین 300 تا 400 هزار تومان قیمت گذاری می شوند و اما بحث گارانتی که شرکت تعمیر صندلی نوین فیکس تمامی جک های تایوانی خود را 1 تا 3 سال گارانتی می کند.

علائم خرابی جک و رفع خرابی جک صندلی

از علائم خرابی جک به 2 مورد می توان اشاره کرد یک پس از نشستن روی صندلی به آرامی پایین می رود، دو به هنگام جابه جایی روی صندلی لق بزند که علت آن شکستن ناحیه پلاستیکی بالای پوسته جک هست که شما می توانید با تعویض پوسته جک آن را عوض کرده و مشکل جک تان حل شود. این 2 دلیل اصلی ترین دلایل خرابی جک می باشد که علت پایین آمدن صندلی را به کلی در بالا توضیح دادیم و علت دوم هم شکستگی ناحیه پلاستیکی پوسته جک هست که با تعویض پوسته مشکل حل می شود و باید به این نکته توجه کرد که پوسته نو در بازار موجود نیست و شما باید از قطعات استوک استفاده کنید که با قیمت جک صندلی بهتر است از جک صندلی اداری نو استفاده کنید.

تعمیر جک صندلی امکان ندارد و باید آن را تعویض کرد چرا؟ چون تکنولوژی ساخت جک در کشورمان موجود نیست و این کالا وارداتی می باشد و با قیمت اندکی که دارد با توجه به قیمت های صندلی که از 2 میلیون تومان به بالا تعریف شده بهتر است جک صندلی را تعویض کنیم و به فکر تعمیر جک صندلی نباشیم چون این امر امکان پذیر نیست.

مراحل تعمیر جک صندلی

مراحل تعمیر جک صندلی

بهتر است به جای اینکه خودتان به فکر تعویض جک صندلی باشید از شرکت های معتبر تعمیر صندلی استفاده کنید چون این کار تخصصی و افراد با تجربه در این حوزه استفاده کنید تا بهتر و در زمان کوتاه تری صندلی معیوب شما به یک صندلی سالم تبدیل شود اما اگر خودتان می خواهید این امر را انجام دهید مراحل زیر را انجام دهید تا بتوانید جک صندلی را تعویض کنید

ابتدا جک را تهییه کنید و با نکاتی که در بالا به شما گفته شود امیدواریم جک اورجینال و دارای گارانتی را تهییه کنید

صندلی را برعکس کنید به صورتی که چرخ های صندلی رو به هوا باشد

در این مرحله شما باید اسپری روان کننده را بین درزهایی که جک داخل حلقه پایه و جایی که نوک سیلندر به داخل مکانیزم رفته را اسپری کنید

در این مرحله پس از گذشت 3-4 دقیقه با چکش به مکانیزم ضربه میزنیم و وقتی جک از مکانیزم جدا شد باید جک را به همون صورت از داخل پایه جدا کرد

مرحله آخر جک جدید را جایگزین کرده و صندلی را برعکس کرده و چند بار صندلی را بالا پایین کرده

تبریک شما جک را تعویض کرده و می توانید از صندلی بهترین راندمان را بگیرید

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشه و بتوانید بهترین انتخاب را انجام بدید و همچنین امیدواریم شما تعویض جک صندلی خودتان را به بهترین شکل چه توسط خودتان و یا تکنسین های این حوزه انجام بپذیرد.

Ali Yousefiha وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما