منوی دسته بندی

بازسازی و تعویض جک صندلی اداری در محل

درآوردن جک از مکانیزم صندلی اداری

اغلب صندلی های اداری طوری طراحی شده اند که برای استفاده های طولانی مدت مفید باشند یعنی در استفاده هایی که به مدت طولانی است کمترین خستگی را از خود به جا بگذارد. صندلی های اداری، دارای قطعاتی ساده می باشند و در صورت خرابی می توانید خودتان اقدام به تعمیر صندلی کنید. جک صندلی اداری قطعه ای است که معمولا از قسمت پایین پایه صندلی برروی آن نصب می ‌شود و نشیمن گاه صندلی از سمت بالا به آن متصل است. از جک صندلی برای تنظیم ارتفاع صندلی استفاده می شود و به کمک آن می ‌توانید ارتفاع صندلی را هر اندازه ای که بخواهید، تنظیم کنید.

تعویض جک صندلی اداری در محل

جک های صندلی در اندازه ها و مدل های مختلف تولید می شوند و درون آن ها از قطعه ای به‌ نام جک هیدرولیک استفاده می ‌شود. اگر جک صندلی تان خراب شد اصلا نگران نباشید زیرا تعمیر جک صندلی اداری بسیار راحت و آسان است و شما می‌ توانید با تعمیر آن به میزان زیادی در هزینه ها صرفه جویی کنید. همچنین تعمیر این قطعه جزء، تعمیرات صندلی اداری در محل می باشد و اگر خودتان موفق به تعمیر کردن آن نشدید می توانید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

مراحل تعمیر جک صندلی اداری

 1. در ابتدا یک چکش پلاستیکی، جک جدید، پیچ گوشتی و آچار لوله گیر تهیه کنید.
 2. سپس صندلی را به بغل بخوابانید تا تسلط کامل بر روی آن داشته باشید و به‌ آسانی و بدون هیچ درد سری بتوانید قطعات و پایه های آن را از یک دیگر جدا کنید.
 3. برای جدا کردن پایه ها از یک دیگر، با استفاده از چکش پلاستیکی چندین بار به آرامی به پایه های آن ضربه وارد کنید و آن ها را جدا کنید.
 4. سپس به بررسی کردن بخش‌ های مختلف از پایه و جک صندلی بپردازید. معمولا هنگام بررسی باید به دنبال نشانه ‌هایی از پوسیده شدن یا شکستگی قطعات باشید. اگر جک آسیب دیده بود آن را جدا کنید.
جک باعث تنظیم ارتفاع صندلی میشود
 • برای تعمیر جک صندلی گردان و جدا کردن آن باید به وسیله یک آچار لوله گیر جک را محکم نگه دارید و شروع به پیچاندن کنید تا جک از بدنه جدا شود. اگر آچار لوله گیر در دسترس نداشتید، می ‌توانید به جای آن پیچ های صندلی را به طور کامل باز کنید.
 • وقتی که جک جدا شد باید یک جک جدید بخرید و با دقت آن را در پایه صندلی جای دهید.

جک صندلی اداری قطعا از مهمترین قطعات صندلی اداری است و بیشتر خرابی در صندلی های اداری را هم دربر می گیرد. به همین علت بهتر است در صورت آسیب فورا آن را تعمیر کنید. گاهی اوقات ممکن است جک صندلی تان به درستی کار نکند و با مشکل رو به‌ رو شوید. در حین چنین مواقعی شما می ‌توانید با بررسی چند بخش مختلف خودتان تعمیر جک صندلی را به دست بگیرید و در کمترین زمان ممکن آن را درست کنید. دقت داشته باشید که در هنگام تعمیر کردن جک صندلی، روندی که اتفاق می افتد این است که تعمیر کار آن قطعه ای که خراب شده پیدا می کند و قطعاتی سالم و با کیفیت را جایگزین آن ها می کند. انتخاب این قطعات بسیار مهم است و باید برای عمر طولانی آن حتما از قطعات اصلی همان برند صندلی اداری استفاده شود.

جک صندلی اداری از مهم ترین قطعات صندلی اداری میباشد

نکات مهم در خصوص جک صندلی دارای

 • اگر تعمیر کردن جک صندلی را به دست یک تعمیر کار سپردید، حتما از آن شخص درخواست کنید برای جک صندلی ضمانت به شما بدهد تا در صورت وجود مشکل آن را دوباره تعمیر کنند.
 • بهتر است قیمت انواع جک صندلی اداری را یک دیگر مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین این مورد را هم در نظر بگیرید که پرداخت هزینه بالا برای جک، تضمین کننده کیفیت بالای آن نیست و باید برند آن را بشناسید.
 • هنگام خرید جک صندلی برند تایوان، توجه داشته باشید که جک های بی کیفیت تقلبی و چینی را به شما به عنوان جک تایوانی نفروشند.
 • اندازه های جک با یک دیگر متفاوت هستند؛ بلندترین جک ۲۷ سانتی متر می‌ باشد و یکی دیگر از جک ها که نسبت به بقیه کاربرد بیشتری دارند، 21 سانتی متر است.
 • در هنگام خرید صندلی اداری توجه کنید که از جک استاندارد برای آن استفاده شده باشد تا به مرور زمان دیگر خراب نشوند و نیازی بر تعمیر جک صندلی گردان نباشد.
 • همان طور که گفته شد؛ به دلیل استفاده روزانه برای مدت زمان طولانی ممکن است صندلی شما دچار آسیب‌ هایی شود که با چند تعمیر ساده دوباره قابل استفاده می ‌شود اما نکته مهمی که در این باره وجود دارد، این است که از تعمیر کاران کار بلد کمک بگیرید تا آسیب بیشتری به صندلی اداری وارد نشود.
در هنگام خرید صندلی باید صندلی استاندارد انتخاب کنید

علائم خرابی جک صندلی اداری

 • بزرگ شدن قسمت انتهایی پوسته جک

در هنگام گشاد شدن قسمت آخر پوسته جک ممکن است صندلی تان لق بزند و همین نشانه خرابی آن می باشد و شما باید در سریعا ترین زمان ممکن قیمت انواع جک صندلی اداری را بررسی کنید و آن را تعمیر کنید.

 • خالی شدن گاز

یکی دیگر از نشانه های خرابی جک صندلی اداری، خالی شدن گاز نیتروژن داخل آن می باشد. در هنگام رخ دادن این اتفاق، صندلی پس از مدتی خود به ‌خود پایین می رود و نشست می کند. توجه داشته باشید در صورت اتفاق افتادن این مشکل جک به هیچ‌ عنوان قابل تعمیر نیست و حتما، باید جک آن عوض شود.

 • خرد شدن واشر داخلی
انواع جک صندلی اداری و قیمت آن ها

در هنگام رخ دادن این مشکل نیز صندلی لق می زند و با تعویض پوسته یا اجزای داخلی آن می توانید جک را تعمیر کنید.

با توجه به قیمت انواع جک صندلی اداری می توان گفت که تعمیر یا تعویض کردن جک خیلی به صرفه تر از خرید صندلی جدید است. جک صندلی عمده‌ ترین تفاوت بین صندلی اداری و سایر صندلی‌ ها می باشد. مکانیزم هایی مانند چرخش ۳۶۰ درجه آن، بالا و پایین شدن یا تنظیم ارتفاع صندلی با استفاده از جک صورت می گیرند. جک‌ های صندلی اصولا به صورت وکیوم هستند و گاز موجود در آن ‌ها با فشار وزن بدن متراکم شده است و وقتی دسته جک را نگه دارید، صندلی در پایین ‌ترین نقطه خود قرار می ‌گیرد. همچنین با برداشتن فشار، میله میانی با فشار گاز به بیرون هدایت می شود و صندلی به حالت قبل خود بر می گردد. قیمت انواع جک صندلی اداری بستگی به جنس، نوع و کیفیت آن دارد و بهتر است برای استفاده بیشتر بهترین جنس را خریداری کنید.

Ali Yousefiha وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما