منوی دسته بندی

بازسازی و تعویض روکش و رویه صندلی اداری

تعویض روکش صندلی اداری

صندلی های اداری به علت نگهداری نادرست و مرور زمان ممکن است دچار آسیب هایی شوند. یکی از این آسیب ها؛ خرابی یا کهنه شدن روکش آن است که این مشکل به راحتی توسط تعمیر کاران حرفه ای و یا خودتان قابل حل شدن است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. نا گفته نماند که؛ کار تعمیر و تعویض روکش صندلی اداری در محل نیز صورت می گیرد و شما می توانید دوباره از صندلی تان استفاده کنید.

سایز های مختلف صندلی اداری و متراژ چرم و پارچه ای که باید به کار برد

روکش ‌های صندلی کلا شامل ۲ دسته؛ روکش چرمی و روکش پارچه ای می باشند و شما می توانید با توجه به مکانی که صندلی در آن جا قرار دارد، روکش آن را انتخاب کنید. بهتر است از روکش ‌های چرمی برای فضاهای رسمی استفاده شود، اما اگر قصد خرید روکش پارچه ای را دارید، رنگ بندی و تنوع در آن بسیار بالا می باشد و شما انتخاب های زیادی پیش رو خواهید داشت. همچنین قیمت‌ تعویض روکش صندلی اداری با توجه به جنس و مدلی که انتخاب می کنید، متفاوت است.

مراحل تعمیر و یا تعویض روکش صندلی اداری

 • در ابتدا برای این کار باید یک روکش مناسب خریداری کنید و وسایلی از جمله؛ پیچ گوشتی، قیچی و منگنه دستی بزرگ را در دسترس داشته باشید.
 • پس از آماده سازی ابزار ضروری، باید کار باز کردن صندلی را شروع کنید و مواظب باشید به قطعات دیگر آن آسیب وارد نکنید. باز کردن صندلی ‌های اداری اصلا کار دشواری نیست و شما می توانید به راحتی آن را باز کنید.
 • ·        برای باز کردن صندلی ابتدا صندلی را روی زمین بر گردانید، سپس پیچ و مهره های آن را باز کنید و در جایی قرار دهید که گم نشوند.
ابعاد صندلی در تعویض روکش بسیار مهم است
 • برای تعویض روکش چرم صندلی اداری باید قسمت نشیمن گاه و پشتی آن کاملا جدا شوند؛ برای همین در صورت لزوم باید دسته و پایه های صندلی را هم جدا کنید.
 • فراموش نکنید در قسمتی که به آن تکیه می دهید و در زیر نشیمن گاه، پوششی پلاستیکی یا پارچه ‌ای وجود دارد که آن را هم باید جدا کنید.
 • در ادامه کار با توجه به روکش قبلی صندلی اداری، پارچه جدید اندازه بگیرید و آن را برش دهید. توجه داشته باشید که هر چه ضخامت صندلی شما بیشتر باشد؛ باید حاشیه بیشتری را قبل از برش در نظر داشته باشید. اگر حاشیه پارچه تان زیاد شد می توانید قسمت اضافی را در مراحل بعدی ببرید.
 • پارچه و روکش هایی که دارای طرح هستند را باید با دقت بالایی برش دهید و آن را به طور منظم تنظیم کنید.
 • دقت داشته باشید که قیمت تعویض روکش صندلی اداری با توجه به کیفیت آن باید در نظر گرفته شود، به همین علت بهتر است از خرید پارچه های بی کیفیت خودداری کنید تا پس از مدتی دوباره مجبور به تعویض آن نشوید.
 • اگر دوست داشتید می توانید روکش قدیمی آن را جدا نکنید و روکش جدید را بر روی آن نصب کنید. اما توجه داشته باشد که اگر صندلی شما آستر نداشته باشد و رویه قبلی را جدا کنید، آن وقت باید برای آن یک آستر هم تهیه کنید.
 • برای نصب رویه صندلی اداری، شما باید پارچه را کاملا بکشید و سپس آن را منگنه کنید؛ زیرا روکش آن به مرور زمان و در اثر استفاده شل می ‌شود و درصورتی که به این نکته توجه نکنید ممکن است جلوه خوبی نداشته باشد.
چرم نشیمنگاه به تنهایی در بعضی از صندلی ها قابل تعویض است
 • پس از این که کار تعویض روکش چرم صندلی اداری و یا پارچه را انجام دادید، نوبت به بستن صندلی می رسد و باید کارهایی را که در مرحله اول انجام دادید را به صورت برعکس انجام دهید و آن را مانند روز اول نو کنید.

کاور صندلی اداری با روکش آن کاملا متفاوت است و شما می توانید کاور صندلی را خودتان در هر زمانی خریداری کنید و روی صندلی تان بکشید. امروزه با توجه به افزایش شدید قیمت ها، اکثر مردم مردم به جای خرید اجناس نو، تعمیرات را ترجیح می دهند زیرا قیمت تعویض روکش صندلی اداری و یا تعمیر هر قسمت آسیب دیده دیگر صندلی، در اغلب موارد به صرفه تر است. به همین دلیل کار تعمیرات صندلی اداری در میان مردم طرفداران بسیار زیادی دارد.

برای صندلی های اداری روکش پارچه ای بهتر است یا چرم؟

از آن جایی که روکش های چرم برای فضای های رسمی مناسب می باشند، بهتر است در مکان های اداری در صورت امکان از روکش هایی با جنس چرم برای صندلی ها استفاده شود. زیرا جنس چرم نسبت به پارچه، از مقاومت و عمر بیشتری برخوردار می باشد و شما می توانید تا مدت ها با آن ها کار کنید و دیگر نیازی به تعمیر صندلی نداشته باشید.

با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت که تعویض رویه صندلی، کار راحت و ساده ای است و می توانید در کم ترین زمان ممکن آن را انجام دهید ولی اگر زمان انجام این کار را ندارید، می ‌توانید کارتان را با خیال راحت به دست افراد تعمیر کار بسپارید تا با توجه به خواسته تان آن را تعمیر کنند. توجه داشته باشید اگر کار تعمیر و تعویض روکش صندلی اداری خود را به دست افراد تعمیر کار بسپارید، آن ها در زمان تعویض روکش صندلی شما، ابتدا صندلی شما را می شکافند و بعد روکش را از پشتی صندلی و کفی آن جدا می کنند. سپس روکش جدید را با استفاده از چسب های صنعتی مخصوص می چسبانند و در آخر، آن را با منگنه به روکش می کوبند. تمام این موارد نیاز به تخصص و مهارت بسیار زیادی دارند و هر تعمیر کاری نمی تواند این کار را به خوبی انجام دهد.

32 رنگ در چرم مصنوعی در بازار موجود میباشد

اگر می خواهید از هزینه ها و قیمت تعویض روکش صندلی اداری اطلاع داشته باشید؛ بهتر است به کار گاه هایی که کار تعمیر و تعویض رویه و روکش صندلی های اداری را انجام می دهند مراجعه کنید و یا از سایت های تعمیرات آنلاین در این باره سوال بپرسید. اما اگر قصد صرفه جویی در هزینه ها را دارید پیشنهاد می کنیم با کمی وقت گذاشتن روی این کار، خودتان اقدام به تعمیر و تعویض روکش صندلی کنید.

Ali Yousefiha وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما