منوی دسته بندی

بازسازی و تعویض پایه صندلی اداری در محل

پایه نگهدارنده اصلی صندلی اداری

در صورت استفاده بلند مدت از صندلی های اداری، ممکن است آن ها دچار آسیب و خرابی شوند از این رو چون بیشتر وقت خود را در روز با صندلی سپری می‌ کنید باید در صورت بروز هرگونه آسیب فورا آن را تعمیر کنید.  گاهی ممکن است تعمیرات صندلی جک دار پر هزینه باشد، به همین علت بهتر است در حفظ و نگهداری آن ها به نکات لازم و ضروری توجه کرد و در مواقع لازم حتما به تعمیر صندلی اداری بپردازید تا مشکل آن دو چندان نشود.

انواع پایه صندلی اداری مدیریتی، کارمندی، کنفرانس

قطعات اصلی تشکیل دهنده صندلی اداری

 • پشتیبان کمری صندلی اداری
 • پوشش جک صندلی اداری
 • پد دسته صندلی اداری
 • دسته صندلی اداری
 • پشت ‌سری صندلی اداری
 • چرخ صندلی اداری
 • پایه صندلی اداری
 • جک صندلی اداری
 • مکانیزم صندلی اداری

تعمیرات پایه صندلی اداری

پایه صندلی اداری با ظاهری مختلف و در شکل های گوناگون تولید می شوند که همه آن ها یک وظیفه را بر عهده دارند. پایه صندلی اداری قطعه ای است که در انتهای جک صندلی قرار می گیرد و در هر قسمت آن یک چرخ وصل می شود. مقاومت این پایه و پره های آن، در مقاومت و استحکام صندلی اداری بسیار تاثیر گذار هستند. اما اگر زمانی به آن ها آسیب وارد شد، برای تعمیرات پایه صندلی اداری ابتدا باید نگاهی به تمام چرخ ‌های آن بی ‌اندازید تا از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

پایه صندلی اداری پنج پر تمام وزن را تحمل میکند

اگر چرخ های صندلی هم آسیب دیده بودند، اصلا نگران نباشید زیرا هم پایه و هم چرخ ‌های صندلی اداری قابل تعویض هستند و نیازی به صرف هزینه دوباره برای خرید یک صندلی اداری جدید ندارید. شما می توانید با کم ترین هزینه ممکن تمام قطعات آن را تعویض و یا تعمیر کنید. به طور کلی می توان گفت که کیفیت پایه صندلی رابطه ای مستقیم با مدت زمان و طول عمر آن دارد، زیرا در صورت ایمنی و استاندارد نبودن پایه، جک صندلی نیز کهنه می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.

بهتر است از تمام لوازم جانبی صندلی اداری به خوبی نگهداری و محافظت کنید تا دیگر نیازی به تعمیر نباشد. اما در بیشتر مواقع شما می توانید با تعویض و یا تعمیر قطعات صندلی، آن را به یک صندلی جدید و نو تبدیل کنید. برای تعمیر پایه صندلی پیشنهاد می شود از پایه فلزی، استفاده کنید زیرا استحکام بیشتری نسبت به جنس پلاستیکی دارد و طول عمر آن زیاد تر است.

پایه های فلزی و پلاستیکی

معرفی جنس پایه صندلی اداری

 1. پایه جنس پلاستیکی

پایه های پلاستیکی معمولا دارای ۳ دسته؛ پایه بزرگ، پایه کوچک و پایه متوسط هستند و می توانید با توجه به اندازه و نوع صندلی تان بهترین گزینه را برای آن بخرید.

 • پایه جنس فلزی

پایه های فلزی قطعا نسبت به پایه های پلاستیکی، از استحکام بیشتری برخوردار می باشند. این پایه نیز در ۳ دسته؛ بزرگ، متوسط و کوچک طبقه بندی می شود و شما می توانید در هنگام تعمیرات پایه صندلی اداری از آن ها استفاده کنید.

یک صندلی اداری که دارای ۵ پایه می باشد، مسلما وزن بیشتری را تحمل می کند و نسبت به صندلی های ۳ یا ۴ پایه بیشتر استفاده می شوند. اگر صندلی اداری شما ۵ پایه داشته باشد، احتمال واژگون شدن صندلی و زمین خوردن تان خیلی کمتر از صندلی های دیگر است. ظاهر و نوع اتصال چرخ در صندلی های اداری با یکدیگر کاملا متفاوت است. اگر در هنگام خرید به نوع و چگونگی اتصال چرخ ‌ها و پایه های صندلی دقت کنید، پس از مدتی که آن ها دچار مشکل شدند، می ‌توانید با تهیه‌ کردن نمونه ای مانند آن، شخصا اقدام به تعویض و تعمیر کنید. تعمیرات صندلی جک دار خیلی سخت نیست زیرا اکثر قطعات آن اداری عملکرد ساده ای می باشند و در کم ترین زمان ممکن درست می شوند.

نکات مهم برای خرید صندلی اداری

 • از خرید صندلی های ارزان و بی کیفیت خودداری کنید.
 • اگر هزینه لازم برای خرید صندلی گران قیمت را دارید، بهتر است صندلی های ارگونومیک انتخاب شوند.
 • در زمان خرید صندلی توجه کنید که حداقل صندلی انتخاب شده، قابلیت تنظیم را داشته باشد.
 • برای مقاومت بیشتر صندلی بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که از فوم سرد در صندلی استفاده کرده اند.
صندلی با کیفیت دیرتر نیاز به تعمیرات صندلی دارد
 • فرقی ندارد که جنس روکش صندلی از پارچه یا چرم باشد اما اگر کیفیت مناسبی نداشته باشند خیلی زود خراب می شوند و باید کار تعمیرات صندلی جک دار، برای تعویض روکش را انجام دهید.
 • مسلما بهترین صندلی، صندلی است که شما در طول ساعات طولانی بتوانید به راحتی روی آن بنشینید. به همین علت راحتی آن را در اولین مرحله برای انتخاب قرار دهید.
 • به چگونگی قرار گرفتن قطعات به کار رفته در صندلی مانند مکانیزم، جک و فوم توجه داشته باشید.
 • اگر وزن تان بالا است، پیشنهاد می شود صندلی با پایه های پلاستیکی نخرید و یک صندلی اداری با پایه های فلزی گزینه مناسب تری می باشد.

مهمترین عاملی که باید  برای ایجاد یک محیط کار اداری مناسب رعایت نمود، استفاده از صندلی های اداری استاندارد و ایمن می باشد. زیرا پرسنل کاری یک محیط اداری باید امکان نشستن راحت و انجام وظایف را بدون این که خسته شود، داشته باشد. تمام لوازم جانبی صندلی اداری و خود آن باید از عوارض درازمدت استفاده از صندلی جلوگیری کنند و در عین حال افراد به راحتی قادر به انجام حرکات دلخواه خود باشند. همچنین صندلی های اداری باید حتما دارای قابلیت تنظیم ارتفاع و پشتی بلند با طراحی منطبق با انحنای ستون مهره ها باشند.

همان طور که می دانید؛ انتخاب صندلی اداری از آن کارهایی است که در نگاه اول ساده به نظر می ‌رسد، اما اصول و نکات بسیار مهمی دارد که باید قبل از خرید حتما به آن ها توجه کنید. تا این قسمت از مطلب نیز متوجه شدید که تعمیرات صندلی جک دار خیلی کار سخت و دشواری نیست و هر کسی می تواند با رعایت کردن یک سری اصول و قواعد دست به تعمیر بزند. اما این نکته مهم را هم به خاطر بسپارید که اگر هیچ آشنایی با قطعات صندلی و همچنین قسمتی که آسیب دیده است ندارید، پیشنهاد می کنیم کار را به دست یک فرد ماهر در خصوص تعمیر صندلی بسپارید و با خیال راحت منتظر درست شدن آن بنشینید.

Ali Yousefiha وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما